Власне житло в нашій країні є одночасно як можливістю захистити власні заощадження від інфляції, так і ознакою статусності.

Придбання квартири у новобудові є суттєво вигідною справою порівняно із купівлею житла на вторинному ринку. Серед основних переваг такої покупки назвемо наступні:

  1. збільшена загальна і житлова площа;
  2. значний вибір між поверхами і розмірами квартир, можливість отримати вид з вікна за своїм бажанням;
  3. краще планування порівняно із житловими об’єктами старої забудови;
  4. можливість здійснити перепланування в межах допустимих норм;
  5. можливість втілити дизайн та ремонт квартири за своїм бажанням і бюджетом;
  6. сучасні матеріали та оздоблення, таке як металопластикові вікна та броньовані двері;
  7. модернізована теплоізоляція фасадів, що дозволяє заощаджувати на опаленні;
  8. нові комунікації – водогін, електромережі, газова мережа, каналізація тощо;
  9. нове господарство – більші і комфортніші під’їзди, підвали, ліфти, місця загального користування;
  10. нова інфраструктура - наявність зручних під’їзних шляхів, місць для паркування автотранспорту, дитячих і/або спортивних майданчиків.

При купівлі нової житлової нерухомості практично відсутній ризик опинитись в аварійному будинку.

Житло у новобудовах можна придбати за двома схемами. Передусім його купити можливо безпосередньо у  забудовника у багатоквартирному будинку, який ще не добудований або щойно введений в дію. Інший варіант – у посередника, який придбав житло у новобудові для перепродажу. Як правило, посередники пропонують житло та повний комплект документів на нього.

Перший варіант зазвичай є дешевшим, адже придбання житла відбувається безпосередньо з «перших рук». В середньому об’єкти житлової нерухомості первинного ринку від забудовника можуть коштувати на 10-20 % дешевше порівняно із аналогічними на вторинному ринку. Важливо також розуміти, що вартість квартири на початку будівництва є нижчою. Їі вартість може поступово зростати у процесі будівництва житлового об’єкту. В середньому, можна заощадити до 30 % вартості квартири, придбавши її на ранніх стадіях Тому має зміст захистити свої гроші від інфляції, інвестувавши у первинну нерухомість, наприклад на стадії закладання першої або чергової секції.

Ще однією перевагою придбання квартир у новобудові є відносна однорідність  власників подібного житла у соціальному плані. Такі власники за введення будинку в експлуатацію доволі охоче створюють відповідний орган з його управління для того, щоб підтримувати його та прибудинкову територію у належному стані.